אודות

מה מעניין אותי?

אודות

שמי ד”ר ברכה קליין תאיר ואני הבעלים של “הבית לחוכמה מתהווה”. מזה 50 שנים אני עוסקת בפריצת דרכים חדשות להעצמה אנושית – ארגונית. אני מלווה מנהלים ואנשים ליווי רוחני – פילוסופי – מדעי בעזרת חוכמה הנמצאת כל הזמן בהתהוות. אני מאתגרת את הקיים, המוכר והידוע ומביאה לידי קיום רעיונות פורצי גבולות התודעה. אני מניעה תנועה מריבוי לצמצום, מצורה אל מעבר לצורה, מאמת של חור מנעול לאמת מוחלטת, מעוצמה מצומצמת ודלה לעוצמה אוניברסלית, מפשט/רמז לדרש/סוד…מחברת שמיים וארץ.

זאת משימת חיי.

התכלית של פועלי: לסייע בידי אנשים וארגונים להגיע לקומה ה-100, נקודת המוצא האמיתית, נקודת מלוא הפוטנציאל. במילים אחרות: להיות מאסטרים אוטופואטיים (self-creators).

שנים פיתחתי טכניקות, כלים ותהליכים יוצאי דופן עד שהבנתי שכל אלה בטלים בשישים לעומת העושר,  הידע, העוצמה והיכולת הקיימים בכל אדם. צריך לעשות משהו אחר על מנת להוציאם לאור.

אני מביאה אל תוך מרחב הלמידה את החוכמה שצברתי במהלכי שנים ואת 9 ספרי העיון שכתבתי.

אני באה מתחום ההתנהגות הארגונית וחשיבה יצירתית (דוקטורט ופוסט דוקטורט), ונחשבת למומחית ייחודית וחדשנית בכל הנוגע לטרנספורמציה/אבולוציה/שינוי צורה ותפעול מערכות אוטופואטיות: ארגונים ואנשים כאחד כמערכות חיות הבוראות את עצמן מתוך עצמן כל יום מחדש, תוך כדי טיפוס אל עבר הממד הגבוה הבא.

בעיני הלקוחות והתלמידים שלי אני נחשבת ליוצרת סערות תודעתיות, מעצבת הפרשי פוטנציאל המניעים תנועת טיפוס, יוצאת דופן, כריזמטית, בעלת אומץ רב לעמוד מול קולגות מתריסים, בעלת אינטואיציה גבוהה, הומור ויצירתיות.

                                                                                מהפכה תודעתית – מהפכה שקופה!

ברכה קליין תאיר, בעלת דוקטורט בחינוך והתנהגות ארגונית, במשולב עם פילוסופיית המדעים ואנתרופולוגיה, מאוניברסיטאות SF וברקלי. פוסט דוקטורט בתחום החשיבה היצירתית מאוניברסיטת באפלו.

התזה לדוקטורט שלה בנושא "Autopoietic Organizations" נחשבת גם כיום לפורצת דרך. לימדה באוניברסיטאות ת“א, בן גוריון, בר אילן, לידס ובמכון הטכנולוגי בחולון.

ייסדה וניהלה ארבעה מכוני ייעוץ והדרכה: PTS, 'טאנטאלוס', 'אהיה', והאחרון שבהם 'ארגניה'. כל אחד מהם שיקף תכלית ייחודית, רמת ידע אחרת, גישה וטכנולוגיה שונות. כעת היא פתחה את "הבית לחוכמה מתהווה – בית הספר לאבולוציה אדוניתית; בריאה עצמית". תפקידו לפתוח שערי פליאה ולהשיג את הלא ייאמן.

כיועצת ארגונית בכירה, נחשבת ד"ר ברכה קליין תאיר כמומחית ייחודית בתחומה. במשך כ- 50 שנים היא פיתחה תפיסות פורצות דרך בהתפתחות גבוהה/אבולוציה.

בתחום הארגוני היא פתחה את התוכנית העוצמתית "ארגוני המחר החדשים - ארגונים אוטופואטיים" (self-creation), מנהיגות ארגונית בשלוש ( CEO– CCO -COO ), מרחבי שותפות איכותיים בעבודת צוות וביחסים.

בתחום האישי היא פיתחה אנשים כ"אדם גדול" בעזרת תוכניות מגוונות וייחודיות.

כל התפיסות שזרו יצירתיות, המצאתיות, טיפוס אל עבר הקומה ה-100, פיתוח מוח מאקרו והפעלת הכישרון האוטופואטי הטבוע בכולנו – להיות בוראים. כל התוכניות הביאו לשינויים דרמטיים אצל כולם.

ברכה כתבה תשעה ספרים הפורשים גופי ידע שונים שנחקרו, נחוו, ונלמדו על ידה ברחבי העולם

1. "המוח: הוראות שימוש"

הוצאת צ'ריקובר, 1999, ספר המציג תרגילים ותהליכים יצירתיים לפיתוח חשיבה פורצת דרך.

2. "המנהיג שמאפשר לאלף פרחים לפרוח"

הוצאת ידיעות אחרונות, 2002, ספר המתאר את התפתחותו של דור חדש של אנשים המעיזים לקחת את הגה חייהם חזרה לידיהם ולנהל אנשים כמנהיגים משרתים.

3. "באתי ואמרתי אני אהבה"

הוצאת אסטרולוג, 2006, ספר המתאר מנהיגות אור אוניברסלית, אישית ועוצמתית.

4. "ארגוני המחר החדשים"

הוצאת אור עם, 2010, ספר המתאר את הארגונים העתידיים כארגונים עוצמתיים, משפיעים, שמחים, הרמוניים ומצליחים, לאור שינוי המציאות והתוכנית לאבולוציה.

"מרעיון מוצלח לעסק מצליח"

פרק בספר: "אני יוצר משמע אני קיים", בחסות המרכז למצוינות עסקית, 2011.

5. "Tomorrow's New Organizations"

הוצאת קונטנטו, 2013, הגרסה המעודכנת של הספר בעברית, להפצה בעולם.

6. "האם דגים בים צמאים?"

הוצאת קונטנטו, 2015, ספר שמציג גישה וטכנולוגיה חדשניות לטיפוס אל עבר הקומה ה-100, שהיא התכלית הקיומית שלנו ופסגת ההצלחה שלנו.

7. "מסלול המראה לקומה המאה – להשיג את הלא ייאמן"

הוצאת ספרי צמרת, 2018, ספר שמתאר טכנולוגית את הדרך להגיע לקומה ה-100 ולממש את יצור האנוש האמיתי שאנחנו.

8. "לזרוע דעת – למצוא את יצור האנוש האמיתי"

הוצאת מיטב, 2019, מתאר את הטכנולוגיה העומדת לרשותנו בטיפוס קוואנטי אל עבר הקומה של יצור אנוש אמיתי.

9. "להיות מאסטר אוטופואטי - תמיד רלוונטי בכל מציאות"

2021, הוצאה עצמית, מתאר את מטרת העל לקיום שלנו, את הפוטנציאל האדיר העומד היום לרשותנו ואת הטכנולוגיה לפתוח את צופני התיבה.