אודות

מה מעניין אותי?

אודות

מזה 50 שנים אני במסע מרגש ועצמתי; אישי, חברתי ועסקי. אני עוברת מממדי האשליה אל ממלכות האמת. אני מאתגרת כל הנחה ומביאה לידי קיום רעיונות פורצי דרך. אני סוללת דרכים הפוכות למוכר.

שמי ד”ר ברכה קליין תאיר, הבעלים של “הבית לחוכמה מתהווה”. אני עוסקת באבולוציה – בטרנספורמציה  – בשינוי צורה של התא, המחשבה, התודעה, התנועה על מנת שנוכל לפגוש את מהותנו האדירה.

אני מביאה אל תוך מרחב הלמידה את החוכמה שצברתי במהלכי שנים ואת 9 ספרי העיון שכתבתי.

דווקא ממרום הניסיון והתנסויות שלי, אני יכולה להבין את הפחד, הספק, חוסר האמונה, חוסר הרצון לפרוץ תקרות מגבילות, במיוחד במציאות כאוטית כשלנו, מציאות שאין  בה היגיון ורובנו לא יודעים מה ילד יום. אי-הוודאות חוסמת.

אבל מנגד, אני כן יודעת מתוך ניסיון והתנסויות אישיות, שכולנו “ספרים” חיים הנמצאים בהתהוות תמידית בעזרת מחשבה – תודעה. יש רק לכוונן, לעורר, לחדד ולדייק.

במשך 50 השנים אני משתדלת להתמקד במעגל ההשפעה במקום במעגל הדאגה. השפעתי על תודעות רבות שזוכרות את ייחודיות הרעיונות שלי גם עם חלוף 30 שנים.

במשך 50 שנים אני זורעת זרעי ידע/אנרגיות/מחשבות חדשים והפוכים למוכר, פורצת את גבולות התודעה המוגבלת, מתחברת למחשבות שורש,  מחברת בין שמיים לארץ, בין סוד לפשט, מציגה לעולם את תוכנית הסדר החדש שקוסמוס מצפה מאיתנו להשתלב בו, ומניעה תנועה חדשה אל עבר הקומה ה-100, ממד 10 (התכלית הקיומית).

אני באה מתחום ההתנהגות הארגונית וחשיבה יצירתית (דוקטורט ופוסט דוקטורט), ונחשבת למומחית ייחודית וחדשנית בכל הנוגע לטרנספורמציה/אבולוציה/שינוי צורה ותפעול מערכות אוטופואטיות: ארגונים ואנשים כאחד כמערכות חיות הבוראות את עצמן מתוך עצמן כל יום מחדש, תוך כדי טיפוס אל עבר הממד הגבוה הבא.

בעיני הלקוחות והתלמידים שלי אני נחשבת ליוצרת סערות תודעתיות, מעצבת הפרשי פוטנציאל המניעים תנועת טיפוס, יוצאת דופן, כריזמטית, בעלת אומץ רב לעמוד מול קולגות מתריסים, בעלת אינטואיציה גבוהה, הומור ויצירתיות.

ברכה קליין תאיר, בעלת דוקטורט בחינוך והתנהגות ארגונית, במשולב עם פילוסופיית המדעים ואנתרופולוגיה, מאוניברסיטאות SF וברקלי. פוסט דוקטורט בתחום החשיבה היצירתית מאוניברסיטת באפלו.

התזה לדוקטורט שלה בנושא "Autopoietic Organizations" נחשבת גם כיום לפורצת דרך. לימדה באוניברסיטאות ת“א, בן גוריון, בר אילן, לידס ובמכון הטכנולוגי בחולון.

ייסדה וניהלה ארבעה מכוני ייעוץ והדרכה: PTS, 'טאנטאלוס', 'אהיה', והאחרון שבהם 'ארגניה'. כל אחד מהם שיקף תכלית ייחודית, רמת ידע אחרת, גישה וטכנולוגיה שונות. כעת היא פתחה את "הבית לחוכמה מתהווה – בית הספר לאבולוציה אדוניתית; בריאה עצמית". תפקידו לפתוח שערי פליאה ולהשיג את הלא ייאמן.

כיועצת ארגונית בכירה, נחשבת ד"ר ברכה קליין תאיר כמומחית ייחודית בתחומה. במשך כ- 50 שנים היא פיתחה תפיסות פורצות דרך בהתפתחות גבוהה/אבולוציה.

בתחום הארגוני היא פתחה את התוכנית העוצמתית "ארגוני המחר החדשים - ארגונים אוטופואטיים" (self-creation), מנהיגות ארגונית בשלוש ( CEO– CCO -COO ), מרחבי שותפות איכותיים בעבודת צוות וביחסים.

בתחום האישי היא פיתחה אנשים כ"אדם גדול" בעזרת תוכניות מגוונות וייחודיות.

כל התפיסות שזרו יצירתיות, המצאתיות, טיפוס אל עבר הקומה ה-100, פיתוח מוח מאקרו והפעלת הכישרון האוטופואטי הטבוע בכולנו – להיות בוראים. כל התוכניות הביאו לשינויים דרמטיים אצל כולם.

ברכה כתבה תשעה ספרים הפורשים גופי ידע שונים שנחקרו, נחוו, ונלמדו על ידה ברחבי העולם

1. "המוח: הוראות שימוש"

הוצאת צ'ריקובר, 1999, ספר המציג תרגילים ותהליכים יצירתיים לפיתוח חשיבה פורצת דרך.

2. "המנהיג שמאפשר לאלף פרחים לפרוח"

הוצאת ידיעות אחרונות, 2002, ספר המתאר את התפתחותו של דור חדש של אנשים המעיזים לקחת את הגה חייהם חזרה לידיהם ולנהל אנשים כמנהיגים משרתים.

3. "באתי ואמרתי אני אהבה"

הוצאת אסטרולוג, 2006, ספר המתאר מנהיגות אור אוניברסלית, אישית ועוצמתית.

4. "ארגוני המחר החדשים"

הוצאת אור עם, 2010, ספר המתאר את הארגונים העתידיים כארגונים עוצמתיים, משפיעים, שמחים, הרמוניים ומצליחים, לאור שינוי המציאות והתוכנית לאבולוציה.

"מרעיון מוצלח לעסק מצליח"

פרק בספר: "אני יוצר משמע אני קיים", בחסות המרכז למצוינות עסקית, 2011.

5. "Tomorrow's New Organizations"

הוצאת קונטנטו, 2013, הגרסה המעודכנת של הספר בעברית, להפצה בעולם.

6. "האם דגים בים צמאים?"

הוצאת קונטנטו, 2015, ספר שמציג גישה וטכנולוגיה חדשניות לטיפוס אל עבר הקומה ה-100, שהיא התכלית הקיומית שלנו ופסגת ההצלחה שלנו.

7. "מסלול המראה לקומה המאה – להשיג את הלא ייאמן"

הוצאת ספרי צמרת, 2018, ספר שמתאר טכנולוגית את הדרך להגיע לקומה ה-100 ולממש את יצור האנוש האמיתי שאנחנו.

8. "לזרוע דעת – למצוא את יצור האנוש האמיתי"

הוצאת מיטב, 2019, מתאר את הטכנולוגיה העומדת לרשותנו בטיפוס קוואנטי אל עבר הקומה של יצור אנוש אמיתי.

9. "להיות מיד רלוונטיים במציאות משתנה; אבולוציה אדוניתית – אוטופואטית"

2021, הוצאה עצמית, מתאר את מטרת העל לקיום שלנו, את הפוטנציאל האדיר העומד היום לרשותנו ואת הטכנולוגיה לפתוח את צופני התיבה.