דרך הלימוד

תלמיד שאל את מורו: "מהי הדרך?" ענה לו המורה "אדם פקוח עיניים הנופל לבאר."
(קואן - מעשיות זן)

 "או שאמצא דרך, או שאסלול אותה."   

 (ויליאם בלייק)

הדחף המנהל את החיים הוא העצמת חיים!

 המפגשים איתנו אינם לשם סיפוק אישי, אלא לשם האבולוציה.

המפגשים איתנו יוצרים התנסות קרובה של עוצמות אוניברסליות רחוקות.

השיטה:

המתודה שפיתחנו נשענת בעיקרון על משל המערה של אפלטון.

במשל המערה המפורסם של אפלטון, אנשים תקועים לזמן ממושך בתוך החושך. הם אפילו לא שוהים לפילוסוף (זה שהצליח לצאת מהמערה בכוחות עצמו) המספר להם על מציאות אחרת.

האם הוא לא דיבר עלינו? אלה שבחרו לחזור לשגרה ולחיות מציאות חזיונית דלת רוח?

האם בכלל כדאי להשקיע מאמץ לצאת מהמערה, מהמקום הבטוח והמוכר? למה, מה נרוויח מזה? מה יניע אותנו לצאת מעולם האשליה, מהבורות (מהפחד), מהחושך של המערה? האם אנחנו מחכים למכה, לכאב, לייסורים (כוח דוחף) כדי להתעורר ולצאת? האם אנחנו בכלל מוכנים להשקיע בהתעוררות – השתנות,  להתחייב לתהליך מתמשך של טיפוס וחזרה “הביתה”, למרות הקשיים, הנפילות, המכשולים והשריטות שבדרך?

התשובות לכל השאלות החשובות האלה נמצאת בהבנת חוק אולטימטיבי אחד: חוק שיווי המשקל. כל  הכישלונות, המחלות, הייסורים בחיינו הם תוצאה של הפרת החוק האולטימטיבי הזה. רובנו או מייתרים או מחסירים.

כדי להחזיר איזון לחיינו, לאחוז בהגה לחיינו, כד לפעול ממקום של חופש ולהיות אדוני הקיום שלנו, עלינו לעבור טרנספורמציה – אבולוציה של התא – המחשבה – התודעה. כלומר, עלינו להשתנות מחומר דחוס, כבד, מקבע לחומר מזוכך, קל, מניע.  

אלא שבתהליך, אל לאדם אחר, גם אם הוא פילוסוף, להתערב בנתיבו. אל לאדם אחר, גם אם הוא מנחה עילאי ומעורר השראה, לחדור לשדה המגנטי שלו. כל אחד לבדו אחראי לנתיבו ולגורלו; להיות המושיע או התליין.

דווקא ממרום הניסיון והתנסויות שלי, אני יכולה להבין את הפחד, הספק, חוסר האמונה, חוסר הרצון לפרוץ תקרות מגבילות, במיוחד במציאות כאוטית כשלנו, מציאות שאין  בה היגיון ורובנו לא יודעים מה ילד יום. אי-הוודאות חוסמת.

אבל מנגד, אני כן יודעת מתוך ניסיון והתנסויות אישיות, שבעצם כל ספר חיינו שהוא ספר חי, נברא, נוצר  ונכתב במו התודעה – מחשבה להן נתנו כוח. מאוד אופטימי, כי אז אנחנו יכולים לשחרר את מעגל הדאגה ולהתמקד רק במעגל ההשפעה: על עצמנו בלבד.

לכן, הדרך היחידה שאני בחרתי לסייע בידי אנשים לצאת מחושך הבורות (מהפחד) ולהשיג את המרומים, את פסגת הווייתם, היא רק בעזרת הצגת טקסטים המעוררים את האמת החבויה בגרעין מהותם. ידיעת האמת היא התכלית האבולוציונית שלנו; אמת כעוצמה אדירה ממנה הבריאה התחילה את תנועתה (אמת-כל), ולא כסיווג, תוכן, שיפוטיות.

בסיס הרקיע הוא אמת. כאשר שערי הרקיעים נעולים, האמת הופכת לסוד, היא מוצפנת. לפיכך, האמת הופכת ליחסית, תלות תדר תודעה.  כאשר אנחנו פותחים צופן, אנחנו פותחים שער ומגלים חלק מהסוד. כאשר פותחים את כל הארכיבים המוצפנים, מגלים אמת מוחלטת ונצחית. הופכים להיות חופש, אהבה, אושר, עוצמה, כי מנגנון ההשפעות נותק.

מכאן, כל “טקסט” שמוצג הוא self-reference (ייחוס עצמי). הוא משקף את הידיעה האנושית שאינה תיאור של עובדות או של אובייקטים, או של אמת, אלא  תיאור של ה- cookie cutters – mental construction. הוא רק טריגר לשאילת שאלות וטיפוס.

לפיכך, כדי לצאת מקליפת האגוז בתוכה אתם שבויים שנים, לחזור מגלות הדעת, לפלרטט עם אי-הוודאות, ולהתחיל פשוט להיות הטיפה המכילה את האוקיינוס כולו, אני מזמינה אתכם לעלות על הנתיב של “אבולוציה אדוניתית – אוטופואטית”, השלב הגבוה הבא בקיום שלנו, ולהתחיל “לפלרטט עם אי-הוודאות; להיות תמיד רלוונטיים במציאות משתנה“.

בידכם  חופש הבחירה:

 1. להמשיך להיות שורד/מכונאי/עצמאי – תלותי/מושפע/חי בחושך תמידי (עיוור)…או להיות מערכת חיה אוטופואטית הבוראת את עצמה, מתוך עצמה (ניתוק ממנגנון ההשפעות), כל יום מחדש: נמצאת בתנועה תמידית של צמיחה, התחדשות, השתנות וטיפוס, חיה באור תמידי (רואה).
 2. להתקיים בתוך אוקיינוס של שפע עם כפית…או להרחיב כל יום מחדש את יכולת הקיבול והעוצמה.
 3. להיות אדם קטן המנוהל על ידי אגו שתלטן…או להיות אדם גדול המנוהל על ידי מהות.
 4. להמשיך לייתר או להחסיר את הקיים בחייו…או להפעיל במודע את חוק שיווי המשקל: כל הכישלונות, המחלות, הייסורים בחיינו הם תוצאה של הפרת החוק האולטימטיבי הזה.

 

 1. אל לנו לטבוע בפתרונות וגישות של ים העולם. עלינו להשקיע במציאת המפתחות לשערי עוצמה גדולה יותר הטמונים בתוכנו.
 1. התוכניות של “הבית לחוכמה מתהווה” אינן עוד מטלה פונקציונלית, אלא חיים. לפיכך, אין משימות או תרגול כדי להטמיע חומר. אלה הם בחירות שהלומד עושה אם בחר בחיים, באמת, בחופש, במהות.
 2. באבולוציה אדוניתית אנחנו “מדברים” עם ערוץ השמיים המוכלל ללא סיווג לערוץ של דובר כזה או אחר, או ערוץ של קבוצת דוברים. זאת מאחר והתקשור נעשה דרך מחשבות המנסות לתפוס את האמת מתוך מצפון אוניברסלי.
 3. באבולוציה אדוניתית אף אדם או מנחה לא נמצא במרכז (יושב על אחד החטאים הגדולים של פיאז’ה כאשר הצהיר שהילד צריך להיות במרכז). במרכז נמצאים התכלית הקיומית של האנושות + המטרות האישיות בתוכנית הגורל של אדם + מצפן אוניברסלי. לפיכך, הכול נפתר בהתייחסות לנקודה במרכז ולא לגופו של אדם. הנקודה במרכז היא נקודת המכלול WE הפועלת לטובת המכלול ולא לתועלת אישית (כל אדם בתוך המכלול מרוויח). רק בתוך מכלול מעצימים את עוצמת הטיפוס = את עוצמת ההתקלפות. 
 4. באבולוציה אדוניתית אין ליטופי אגו, או להרגיש אמפתיה לבעיות, להיעלבויות, או לקשיים של אחרים (המזון של האגו: אמפתיה: הִזְדַּהוּת נַפְשִׁית עִם רִגְשׁוֹתָיו אוֹ עִם מַחְשְׁבוֹתָיו שֶׁל אָדָם אַחֵר; אַהֲדָה, חִבָּה). באבולוציה אדוניתית פועלים בעזרת אינטליגנציה רוחנית ולא רגשית.
 5. באבולוציה אדוניתית אין הזדהות ואין כניסה לערוצו/נתיבו. אל לאדם להתערב בנתיבו של האחר, אל לאדם לחדור לשדה המגנטי של האחר, כי אז הוא מפר את חוק שיווי המשקל ומקבע את האדם הכואב. כל אחד לבדו אחראי לנתיבו ולגורלו ולהיות מוזן משדה האמת שלו.
 6. באבולוציה אדוניתית אין צורך לטפל בפועל בכאב, בקיבעון, בדיכאון, אלא להכיר בו – להוקיר אותו, להפוך אותו “לענן”, לאחוז באמונה המנוגדת ואז לטפס.
 7. כל אחד מפעיל את האומץ להמציא, לברוא, לנפץ תקרות זכוכית, למתוח את שרירי השכל, למשוך השראה ויצירתיות, לפלרטט בין המוכר והזר, הזר והמוכר בעזרת מודל השאלות. כלומר, בעזרת מפתח ייחודי פנימי כל אחד חושף את הסוד שאנחנו, את הפוטנציאל האינסופי העומד לרשותנו, את התשובות לכל מה שמעסיק את מוחנו הקודח.
 8. עובדים עם הפרשי הפוטנציאל שבאים להכין אותנו עבור הלא נודע שרק נפתח לאחרונה לפלנטה ומזמין אותנו להיכנס למציאות של פליאה, הוד והדר ולפלרטט עם פוטנציאל אינסופי. לרוב אנחנו בוחרים לדפוק על הדלת המהדהדת לתדרנו. כלומר, בלי שאנחנו מודעים לכך, אנחנו בוחרים להישאר באזור הנוחות – להתפתח אופקית – להרגיש טוב עם עצמנו בתקווה שהשינוי המיוחל יקרה.

 

זהו נתיב שכל כך תרצו לדרוך בו, בדיוק כמו שתרצו לחצות מדבריות עבור טיפת מים יקרת ערך.